اخبار فرهنگي

کسب رتبه های استانی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت(ع) توسط منتخبین سما سراب(تیر96)

بیست و دومین دوره مسابقات استانی قرآن و عترت (ع) بخش شفاهی (اساتید،کارکنان و دانشجویان) دانشگاه های آزاد اسلامی و سما استان آذربایجان شرقی در مورخه 21 تیر96 و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار گردید.در این مسابقات 7 نفر از اساتید ،کارکنان و دانشجویان منتخب دانشکده سما سراب توانستند با رقابت یک روزه مقام های زیر را کسب نمایند :

اساتید

خانم صدیقه سرابی نژاد-رتبه دوم -رشته تحقیق

خانم سمیه بدری-رتبه هفتم -رشته ترتیل

—------------------------------------------

دانشجویان

خانم زهرابابازاده-رتبه سوم -رشته تحقیق

آقای سجاد بیگ محمدی-رتبه ششم-رشته اذان

—-------------------------------------------

کارکنان

آقای بهزاد محمدنسب نژاد-رتبه هفتم -رشته ترتیل

آقای اصلان انواری-رتبه پنجم-رشته اذان

آقای علیرضاپرتوی-رتبه چهارم -رشته تحقیق

 

 

 

کسب مقام سوم مسابقات استانی فوتسال دانشجویان برادر(خرداد96)

مسابقات استانی دانشجویان برادر در رشته فوتسال به میزبانی سما بناب در خرداد ماه برگزار شد و تیم دانشکده سما سراب توانست مقام سوم این مسابقات را کسب نماید.


 

برپایی نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع مبارزه با مواد مخدر(اردیبهشت96)

نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع مبارزه با مواد مخدر و مصرف ان با همکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان به مدت 4 روز در دانشکده سما سراب برپا شد.


 

مسابقه کتابخوانی به مناسبت هفته معلم (اردیبهشت96)

به مناسبت هفته معلم مسابقه کتابخوانی با موضوع « انسان و ایمان » از آثار استاد شهید مطهری در مورخه 12 اردیبهشت روز معلم برای دانشجویان دانشکده برگزار شد.در پایان به سه نفر برتر این مسابقات به شرح زیر جوایزی از طرف امورفرهنگی سما سراب اهدا شد.


 

نفر اول : زهرا بابازاده نفر دوم : سعید مقامی نفر سوم : فاطمه کریم زاده


 

مراسم گرامیداشت روز معلم و جشن اعیاد شعبانیه همراه با تقدیر از اساتید و دانشجویان ممتاز علمی فرهنگی و قرآنی(اردیبهشت96)

مراسم گرامیداشت مقام معلم واستاد و نیز جشن اعیاد شعبانیه در مورخه 11 اردیبهشت ماه با حضور پرشور دانشجویان واساتید دانشکده در محل سالن اجتماعات سما سراب برگزار شد.در این مراسم ضمن اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و سخنرانی ریاست محترم دانشکده جناب اقای فرشی درخصوص مقام معلم ، از اساتید دانشکده و دانشجویان ممتاز علمی و فرهنگی و قرانی تقدیر به عمل آمد.

 

کارگاه مشاوره وآموزشی به مناسبت هفته سلامت با موضوع «سلامت روان» (اردیبهشت96)

به مناسبت هفته سلامت کارگاه آموزشی با موضوع «سلامت روح و روان» با مشارکت مرکز مشاوره دانشکده در مورخه 6 اردیبهشت در دانشکده سما سراب برگزار شد.دراین کارگاه جناب آقای عیاری مسول مرکز مشاوره دانشکده ضمن تشریح ابعاد مختلف سلامت روان افراد بخصوص دانشجویان به سوالات مطرح شده توسط دانشجویان و کارکنان پاسخ دادند.

 

 

 

ایستگاه صلواتی به مناسبت میلاد امام علی(ع) (فروردین 96)

به مناسبت فرارسیدن سالروز میلاد حضرت علی(ع) پخش مولودی و پذیرایی از دانشجویان اساتید و کارکنان در سالن دانشکده در مورخه 21/01/96 انجام شد.در این مراسم به همت امور فرهنگی بروشوری تحت عنوان زندگانی امام علی(ع) بین حضار توزیع شد.

 

 

 

اردوی راهیان نور جنوب کشور (اسفند95)

تعداد 10 نفر از دانشجویان خواهر و برادر دانشکده سما سراب به صورت مجزا به مدت یک هفته در اردوی راهیان نور که با همکاری بسیج دانشجویی شهرستان سراب صورت گرفت، شرکت کردند . این اردو از مورخه 16/12/95 شروع شد و از مناطق جنوب کشور صورت گرفت.

 

 

 

مسابقات فوتسال دانشجویی جام فجر به مناسبت دهه مبارک فجر(بهمن95)

مسابقات فوتسال دانشجویان برادر سما سراب تحت عنوان جام فجر و انتخابی مسابقات استانی با حضور 4 تیم برگزار شد.در پایان تیم های برتر به شرح زیر معرفی شدند:

نتایج مسابقات فوتسال دانشجویی(جام فجر)

 

 


 

مقام اول : سرخپوشان سما مقام دوم : گلزنان سما مقام سوم :جوانان سما

 

برگزاری بخش شفاهی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت(ع) ویژه اساتید کارکنان و دانشجویان(اسفند95)

مرحله واحد بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) در بخش شفاهی برای اساتید کارکنان و دانشجویان دانشکده سما سراب در مورخه 10 اسفند 95 در دو بخش خواهران و برادران برگزار شد و نفرات برتر به شرح زیر معرفی شدند و از انها تقدیر به عمل امد.ضمنا نفرات اول هر رشته به مسابقات استانی که سال اینده برگزار خواهد شد راه پیدا کردند.

دانشجویان (برادران)

رشته تحقیق(صوت):

رتبه اول : آقای سجاد بیگ محمدی - 94

رتبه دوم :آقای رحیم وفوری - 82

رتبه سوم :آقای اصغر روحی - 75

رشته ترتیل:

رتبه اول : آقای حسین وشیگ - 70

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دانشجویان(خواهران)

رشته تحقیق:

رتبه اول :خانم زهرا بابازاده - 56

رشته ترتیل:

رتبه اول :خانم فرزانه دانا - 41

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اساتید(خواهران)

رشته تحقیق:

رتبه اول : خانم صدیقه سرابی نژاد - 94

رشته ترتیل:

رتبه اول : خانم سمیه بدری- 75

رتبه دوم : خانم فاطمه جاوید - 61

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کارکنان(برادران)

رشته ترتیل:

رتبه اول : آقای بهزاد محمدنسب نژاد - 86

رتبه دوم : آقای موسی ولیزاده - 68

رشته تحقیق(صوت):

رتبه اول : آقای علیرضا پرتوی 92

رتبه دوم: آقای جلیل عبادی 83

رشته اذان:

رتبه اول : آقای اصلان انواری 71

 

 

 

شرکت گسترده در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن

اساتید کارکنان و دانشجویان دانشکده سما سراب همپای مردم شریف شهرستان سراب در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به صورت گسترده شرکت نمودند.

 

 

 

 

تجلیل از دانشجویان ممتاز علمی فرهنگی قرآنی و ورزشی در دهه مبارک فجر

به مناسبت دهه مبارک فجر طی مراسمی از دانشجویان ممتاز در زمینه های علمی فرهنگی قرانی و ورزشی تقدیر به عمل امد.

 

 

 

کارگاه آموزشی «مبارزه با مصرف مواد مخدر»با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر سراب(آذر95)

کارگاه اموزشی و مشاوره مبارزه با مصرف مواد مخدر در اذرماه 95 با حضور دانشجویان و با سخنرانی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان در دانشکده سما سراب برگزار شد.در این سمینار بی توجهی خانواده به فرزندان و عدم آگاهی خانواده از جمله مسایل مهم در اعتیاد معرفی شد و راهکارهایی برای ان ارایه شد.درپایان به سوالات مطرح شده دانشجویان پاسخ داده شد.

 

 

 

جشنواره ورزش های همگانی دانشجویان(ابان95)

جشنواره ورزش های همگانی دانشجویان دانشکده سما سراب با شرکت حداکثری دانشجویان و در رشته های پرتاب بسکتبال، شنای سوئدی، روپایی و فوتبال دستی د رابان ماه 95 برگزار شد و نفرات اول هر رشته به شرح زیر معرفی شدند:

پرتاب بسکتبال : محمد علی نسب

شنای سوئدی : محمد امینی

روپایی : حامد اوجاقی

فوتبال دستی(تیمی) : اصغر روحی و رحیم وفوری

 

 

 

نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع«پیشگیری از اعتیاد» (آبان95)

نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع پیشگیری از اعتیاد و با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراب در محل کتابخانه دانشکده سما سراب برگزار شد.

 

 

 

 

میزبانی دانشکده سما سراب از جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان(آبان95)

دانشکده سما سراب در ابان ماه سال95 میزبان جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراب بود.در این جلسه که فرماندار محترم شهرستان جناب اقای گرشاسبی نیز حضور داشتند اعضا به بحث و گفتگو درمورد مبارزه با مواد مخدر پرداختند و مصوباتی نیز به تصویب رسید.در پایان اعضا از دانشکده سما سراب بازدید به عمل اوردند.

 

 

 

شرکت گسترده در راهپیمایی یوم ا... 13 آبان

به مناسبت یوم الله 13 روز مبارزه با استکبار جهانی اساتید کارکنان و دانشجویان دانشکده در این راهپیمایی به صورت گسترده شرکت نمودند و انزجار خود را از اسکتبار جهانی به ویژه امریکا و اسراییل نشان دادند.

 

 

 

کارگاه مشاوره «نقش خانواده در پیشگیری ار آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد» (آبان 95)

 

 

 

نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی هنری به مناسبت ماه محرم(مهر95)

 

 

 

مسابقه کتابخوانی «عاشورا سرمشق زندگی» به مناسبت ماه محرم(مهر95)

مسابقه کتابخوانی با موضوع عاشورا سرمشق زندگی به مناسبت قیام عاشورا و ماه محرم بین اساتید و دانشجویان دانشکده برگزار شد و نفرات برتر به شرح زیر معرفی شدند و از انها تقدیر به عمل امد:

نفر اول: خانم هاجر مصطفی زاده

نفر دوم: خانم فاطمه جاوید

نفر سوم:خانم سمیه بدری

 

 

 

مراسم زیارت عاشورا و سخنرانی و عزاداری ماه محرم(مهر95)


 

 

 

جلسه توجیهی دانشجویان جدید الورود(مهر95)

جلسه توجیهی دانشجویان ورودی مهر ماه 95 با حضور رییس دانشکده اقای فرشی و همکاران محترم حوزه های مختلف اموزشی پژوهشی فرهنگی مالی و... در مهر ماه 95 برگزار شد.در این جلسه بسته فرهنگی بین دانشجویان توزیع شد.

 

 

 

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با همکاری واحد سراب(مهر95)

به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان هشت سال جنگ تحمیلی مراسم گرامیداشت این هفته با مشارکت واحد سراب و سما سراب برگزار شد.

 

 

 

مراسم پرفیض دعای توسل به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) (مرداد95)

 

 

 

شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس

به مناسبت اخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس اساتید کارکنان و دانشجویان دانشکده در این راهپیمایی به صورت گسترده شرکت نمودند و انزجار خود را از اسکتبار جهانی به ویژه اسراییل نشان دادند.

 

 

 

جزء خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان(تیر95)

 

طبق روال سال های قبل جز خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان انجام شد.

 

اردوی گلگشت دانشجویان خواهر (اردیبهشت95)

به همت امور فرهنگی دانشکده سما سراب اردوی گلگشت دانشجویان خواهر به مقصد آبگرم شهرستان سراب در مورخه 27 اردیبهشت برگزار شد.دراین اردوی یکروزه دانشجویان خواهر ضمن کوهنوردی به ورزش های مفرح و با نشاط پرداختند.

....................................................................................................................................................................................

مراسم گرامیداشت روز معلم و جشن مبعث حضرت رسول اکرم(ص) همراه با تقدیر از اساتید و دانشجویان ممتاز علمی فرهنگی و قرآنی(اردیبهشت95)

مراسم گرامیداشت مقام معلم واستاد و نیز جشن مبعث حضرت رسول اکرم (ص) در مورخه 15 اردیبهشت ماه با حضور پرشور دانشجویان واساتید دانشکده در محل سالن اجتماعات سما سراب برگزار شد.در این مراسم ضمن اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و سخنرانی ریاست محترم دانشکده جناب اقای فرشی درخصوص مقام معلم ، از اساتید دانشکده و دانشجویان ممتاز علمی و فرهنگی و قرانی تقدیر به عمل آمد.

....................................................................................................................................................................................

مسابقه کتابخوانی به مناسبت هفته معلم (اردیبهشت95)

به مناسبت هفته معلم مسابقه کتابخوانی با موضوع « انسان و ایمان » از آثار استاد شهید مطهری در مورخه 12 اردیبهشت روز معلم برای دانشجویان و اساتید دانشکده برگزار شد.در پایان به سه نفر برتر این مسابقات به شرح زیر جوایزی از طرف امورفرهنگی سما سراب اهدا شد.

اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی هفته معلّم:

تاریخ برگزاری : 12/02/95

نفر اول : خانم المیرا محدثی نفر دوم : خانم پریسا عبدی نفر سوم : خانم سمیه بدری

....................................................................................................................................................................................

کارگاه مشاوره وآموزشی به مناسبت هفته سلامت با موضوع «دیابت» (اردیبهشت95)

به مناسبت هفته سلامت کارگاه آموزشی با موضوع «پیشگیری از دیابت با تغذیه سالم» با مشارکت شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراب در مورخه 6 اردیبهشت در دانشکده سما سراب برگزار شد.دراین کارگاه جناب آقای دکتر اطمینان ضمن معرفی بیماری دیابت به بررسی راهکارهای جلوگیری ازان از طریق تغذیه سالم پرداختند.و به سوالات مطرح شده توسط دانشجویان و کارکنان پاسخ داده شد.

....................................................................................................................................................................................

سمینار «نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد» (اردیبهشت95)

سمینار نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد در مورخه 5 ازدیبهشت با حضور دانشجویان و با سخنرانی آقای عیاری مشاور محترم مرکز مشاوره دانشکده سما سراب برگزار شد.در این سمینار بی توجهی خانواده به فرزندان و عدم آگاهی خانواده از جمله مسایل مهم در اعتیاد معرفی شد و راهکارهایی برای ان ارایه شد.

....................................................................................................................................................................................

شرکت جمعی از دانشجویان اساتید و کارکنان سما سراب در مراسم پرفیض اعتکاف(اردیبهشت95)

جمعی از دانشجویان اساتید و کارکنان دانشکده سما سراب در مراسم پرفیض ایام البیض (اعتکاف) در روزهای 2 و 3 و 4 اردیبهشت ماه در مسجد جامع سراب شرکت کردند.

....................................................................................................................................................................................

جشن میلاد امام علی(ع) در سما سراب (اردیبهشت95)

به مناسبت فرارسیدن سالروز میلاد حضرت علی(ع) پخش مولودی و پذیرایی از دانشجویان اساتید و کارکنان در سالن دانشکده در مورخه 01/02/95 انجام شد.در این مراسم به همت امور فرهنگی بروشوری تحت عنوان زندگانی امام علی(ع) بین حضار توزیع شد.

....................................................................................................................................................................................

سمینار «شناخت حضرت مهدی(عج) و آسیب شناسی جریان مهدویت» (فروردین95)

سمینار شناخت حضرت مهدی(عج) و آسیب شناسی جریان مهدویت در مورخه ۲۹ فروردین با حضور اساتید دانشجویان و کارکنان دانشکده سما سراب در سالن کنفرانس این دانشکده برگزار شد. در این سمینار سرکار خانم عاطفی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب ابتدا مختصری از زندگانی و غیبت حضرت ولی عصر شرح دادند و سپس جریان مهدویت در عصر حاضر را که موضوع اصلی سمینار بود بررسی نموده و انتظار فرج در آخرالزمان را بهترین عبادت از نظر انبیا و ائمه خاتمه بحث خود قرار دادند .

در پایان به پرسش های مطرح شده از طرف دانشجویان پاسخ داده شد .

....................................................................................................................................................................................

دیدار نوروزی ریاست محترم دانشکده و همکاران با امام جمعه محبوب شهرستان سراب(فروردین95)

به مناسبت آغاز سال نو در مورخه 16/01/95 ریاست محترم دانشکده سما سراب جناب اقای فرشی و همکاران با امام جمعه محبوب شهرستان حاج آقا اکرمی دیدار کردند.در این دیدار امام جمعه محترم ضمن تبریک سال نو و اعلام حمایت از دانشگاه و دانشگاهیان خواستار برنامه ریزی مناسب در خصوص فعالیت های اخلاقی و تذهیب نفس قشر دانشجو در کنار رشد علمی شدند.

.....................................................................................................................................................................................

اردوی راهیان نور جنوب کشور (اسفند94)

تعداد 21 نفر از دانشجویان خواهر و برادر دانشکده سما سراب به صورت مجزا به مدت یک هفته در اردوی راهیان نور که با همکاری بسیج دانشجویی شهرستان سراب صورت گرفت، شرکت کردند . این اردو از مورخه 17/12/94 شروع شد و از مناطق جنوب کشور صورت گرفت.

.....................................................................................................................................................................................

کسب رتبه های برتر مرحله استانی مسابقات قران عترت(ع) توسط اساتید و کارکنان سما سراب(اسفند94)

مرحله استانی مسابقات بیست و یکمین دوره مسابقات قران و عترت (ع) دانشگاه های ازاد اسلامی آذربایجان شرقی روز دو شنبه مورخه ۱7/۱۲/94 به میزبانی دانشگاه ازاد واحد بناب برگزار شد و همکاران دانشکده سما سراب موفق به کسب رتبه های برتر در رشته های اذان و تحقیق قرآن کریم شدند.گفتنی است در این مسابقات آقای علیرضا پرتوی کارمند سما سراب رتبه اول رشته اذان و خانم صدیقه سرابی نژاد رتبه سوم رشته تحقیق اساتید را کسب کردند.

ضمنا اقای علیرضا پرتوی به مسابقات کشوری راه پیدا کردند.

.....................................................................................................................................................................................

کسب رتبه های برتر مسابقات استانی طرح قدس قران کریم توسط دانشجویان سما سراب(اسفند94)

مرحله استانی مسابقات قرآن کریم(طرح قدس سما) روز پنج شنبه مورخه ۱۳/۱۲/۹۴ به میزبانی دانشکده سما تبریز برگزار شد و دانشجویان دانشکده سما سراب موفق به کسب رتبه های برتر در رشته های تحقیق و ترتیل قرآن کریم شدند.گفتنی است در این مسابقات سجاد بیگ محمدی دانشجوی رشته ساختمان رتبه اول رشته تحقیق و حسین کمالی دانشجوی رشته معماری رتبه سوم رشته ترتیل را کسب کردند.

.....................................................................................................................................................................................

نایب قهرمانی تیم فوتسال کارکنان دانشکده سما سراب در مسابقات پهنه شمالغرب کشور(بهمن94)

مسابقات فوتسال کارکنان سما شمالغرب کشور به مدت سه روز از 28 الی 30 بهمن ماه سال جاری به میزبانی سما اردبیل برگزار شد.در این مسابقات که انتخابی مسابقات کشوری نیز بود و به صورت دوره ای بین تیم های سراب ، اردبیل ، پارس آباد و مراغه برگزار گردید تیم فوتسال کارکنان دانشکده سما سراب نایب قهرمان شد.تیم سراب با شکست تیم های پارس آباد و مراغه و باخت مقابل اردبیل میزبان مسابقات به این مهم دست یافت.درپایان تیم اردبیل قهرمان شد.

 

.....................................................................................................................................................................................

مسابقات فوتسال دانشجویی جام فجر به مناسبت دهه مبارک فجر(بهمن94)

مسابقات فوتسال دانشجویان برادر سما سراب تحت عنوان جام فجر و انتخابی مسابقات پهنه شمالغرب با حضور 4 تیم برگزار شد.در پایان تیم های برتر به شرح زیر معرفی شدند:

نتایج مسابقات فوتسال دانشجویی(جام فجر)

مقام اول : سرخپوشان مقام دوم : کردمهین مقام سوم : سپاهان سما

.....................................................................................................................................................................................

راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن

دانشجویان اساتید و کارکنان دانشکده سما سراب همزمان با اقشار مختلف جامعه به صورت گسترده در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن شرکت کردند.

.....................................................................................................................................................................................

مراسم غباروبی و عطرافشانی مزار شهدا دهه مبارک فجر(بهمن94)

به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر دانشجویان و کارکنان سما سراب در مراسم غباروبی مزار شهدای شهرستان حضور یافتند و با آرمان های شهدا تجدید پیمان کردند.

.....................................................................................................................................................................................

 

مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور مسئولین شهرستانی در دانشکده سما سراب(بهمن94)

مراسم گرامیداشت ستاد دانشگاهیان دهه مبارک فجر شهرستان (جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان) به میزبانی دانشکده سما سراب و با حضور مسئولین شهرستانی ،روسای دانشگاه ها ،اساتید ودانشجویان و با سخنرانی امام جمعه شهرستان سراب حاج آقا اکرمی در مورخه 94/11/17 در سالن اجتماعات دانشکده سما سراب برگزار شد.در این مراسم باشکوه امام جمعه شهرستان با اشاره به رشادت های مردم در دوران انقلاب به حضور حداکثری همه مردم به ویژه دانشجویان در راه پیمایی یوم الله 22 بهمن و انتخابات سال جاری تاکید کردند.

در این مراسم ضمن برپایی نمایشگاه کتاب،محصولات فرهنگی و آثار هنری دانشجویان ، گروه تواشیح دانشکده و گروه موسیقی سنتی به اجرا پرداختند و در پایان از اساتید و دانشجویان و کارکنان ممتاز علمی و فرهنگی و قرآنی تقدیر به عمل آمد.

 

.....................................................................................................................................................................................

بیست و یکمین دوره مسابقات کتبی قرآن و عترت(ع) (اذر94)

بیست و یکمین دوره مسابقات کتبی قران وعترت(ع) همزمان با سراسر کشور در مورخه25 اذر ساعت 10 صبح با حضور اساتید و دانشجویان دانشکده سما سراب در رشته های مختلف برگزار شد.در این مسابقات حدود 30 درصد از دانشجویان و اساتید مشارکت داشتند.

.....................................................................................................................................................................................

مسابقات طرح قدس قرآن کریم مرحله واحد (آذر94)

مرحله واحد مسابقات طرح قدس قران کریم در هفته آخر آذرماه سال94 در محل نمازخانه دانشکده برگزار شد.در این مسابقات که در سه بخش دانشجویان،اساتید و کارکنان و در رشته های قرائت تحقیق ، ترتیل و تفسیر وحفظ قران کریم برگزار گردید نفرات برتر به شرح زیر معرفی شدند.ضمنا نفرات اول هر رشته به مسابقات استانی راه پیدا میکنند.

.....................................................................................................................................................................................

کسب رتبه پنجم کشوری توسط کارمند سما سراب در مسابقات قران و عترت(ع) (آبان 94)

مرحله کشوری بیستمین دوره مسابقات قران و عترت (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان طی روزهای 14 الی 15 آبان ماه برگزار شد و آقای علیرضا پرتوی کارمند سما سراب رتبه پنجم کشوری در رشته اذان در این مسابقات را کسب کرد.

.....................................................................................................................................................................................

بیست و یکمین دوره مسابقات شفاهی قرآن و عترت (ع) مرحله واحد (آبان94)

مرحله واحد بیست و یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت(ع) بخش شفاهی در هفته آخر آبانماه سال94 در محل نمازخانه دانشکده برگزار شد.در این مسابقات که در سه بخش دانشجویان،اساتید و کارکنان و در رشته های قرائت تحقیق ، ترتیل و حفظ قران کریم و اذان برگزار گردید نفرات برتر به شرح زیر معرفی شدند.ضمنا نفرات اول هر رشته به مسابقات استانی راه پیدا میکنند.

نتایج مسابقات قرآن و عترت (شفاهی) -1394

**دانشجویان (برادران)

رشته تحقیق(صوت):

رتبه اول : آقای سجاد بیگ محمدی - 92 رتبه دوم :آقای علیرضا رسولی - 88 رتبه سوم :آقای اصغر روحی - 76

رشته ترتیل:

رتبه اول : آقای وحید آوازی - 75 رتبه دوم : آقای رحیم وفوری - 74 رتبه سوم :آقای حسن جبارزاده - 67

**دانشجویان(خواهران)

رشته ترتیل:

رتبه اول :خانم فاطمه خوشی - 60 رتبه دوم : خانم پریسا عبدی - 45 رتبه سوم : خانم هاجر مصطفی زاده - 43

**اساتید(خواهران)

رشته تحقیق:

رتبه اول : خانم صدیقه سرابی نژاد - 73

رشته ترتیل:

رتبه اول : خانم راضیه بهروزیان - 83 رتبه دوم : خانم المیرا محدثی - 58

**کارکنان(برادران)

رشته ترتیل:

رتبه اول : آقای بهزاد محمدنسب نژاد - 78 رتبه دوم : آقای موسی ولیزاده - 77

رشته تحقیق(صوت):

رتبه اول : آقای علیرضا پرتوی 91

.....................................................................................................................................................................................

مراسم پرفیض زیارت عاشورا و عزاداری و سینه زنی ماه محرم (آبان94)

به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان مراسم پرفیض زیارت عاشورای ان حضرت و عزاداری و سینه زنی در محل نمازخانه دانشکده سما سراب برگزار گردید.

.....................................................................................................................................................................................

حلقه های تربیتی صالحین بسیج دانشجویی

طبق روال هرماه حلقه های تربیتی صالحین بسیج دانشجویی دانشکده سما سراب با حضور دانشجویان در آبان ماه نیز در محل نمازخانه دانشکده برگزار شد.

.....................................................................................................................................................................................

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود(مهر94)

جلسه توجیهی و کارگاه اموزشی دانشجویان جدید الورود دانشکده سما سراب در مورخه 27 مهر ماه با حضور مسئولین حوزه های مختلف دانشکده برگزار شد.در این جلسه ضمن آشنایی دانشجویان با مسئولین هر کدام از انها وظایف و اختیارات حوزه خود را شرح دادند.درپایان بسته فرهنگی بین دانشجویان توزیع شد.

.....................................................................................................................................................................................

شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس(تیر94)

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اساتید دانشجویان و کارکنان سما سراب در راهپیمایی روز جهانی قدس به صورت گسترده شرکت نمودند.

.....................................................................................................................................................................................

بازدید دانشجویان از مرکز سالمندان و معلولین سردهای شهرستان سراب(خرداد94)

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده سما سراب در مورخه 10 خرداد سال 94 دانشجویان خواهر دانشکده از مرکز سالمندان و معلولین سردهای شهرستان بازدید کردند.

.....................................................................................................................................................................................

اردوی زیارتی مرقد حضرت امام خمینی(ره) (خرداد94)

به مناسبت ارتحال بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران اردوی زیارتی مرقد مطهر ایشان با همکاری بسیج دانشجویی شهرستان در مورخه 14 خردادماه برگزار شد.در این اردو دانشجویان سما سراب نیز شرکت نمودند.

.....................................................................................................................................................................................

مراسم گرامیداشت سوم خرداد

به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی و فتح خرمشهر مراسم گرامیداشتی با همکاری واحد سراب و بسیج دانشجویی در محل امفی تئاتر دانشگاه ازاد اسلامی واحد سراب برگزار شد.در این مراسم از سه تیم برتر مسابقات فوتسال دانشجویان برادر (بین دانشگاهی) تقدیر به عمل آمد.

.....................................................................................................................................................................................

اردوی گلگشت دانشجویان خواهر (اردیبهشت94)

اردوی گلشگت دانشجویان خواهر دانشکده سما سراب در مورخه 25 اردیبهشت ماه در محل روستای اردهای شهرستان سراب برگزار شد.در این اردوی یکروزه دانشجویان به ورزش با نشاط و کار های فرهنگی پرداختند.

.....................................................................................................................................................................................

اردوی گلگشت دانشجویان برادر (اردیبهشت94)

اردوی گلشگت دانشجویان برادر دانشکده سما سراب در مورخه 23 اردیبهشت ماه در محل آبگرم نیر برگزار شد.در این اردوی یکروزه دانشجویان به ورزش با نشاط و کار های فرهنگی پرداختند.

.....................................................................................................................................................................................

کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات فوتسال بین دانشگاهی شهرستان توسط تیم سما سراب(اردیبهشت95)

مسابقات فوتسال دانشجویان برادر دانشگاه های شهرستان سراب به میزبانی دانشکده سما سراب در هفته معلم برگزار شد.در این مسابقات که بیست تیم حضور داشتند تیم فوتسال سما سراب توانست مقام دوم را از آن خود کند و کاپ نایب قهرمانی را به ارمغان اورد.


.....................................................................................................................................................................................

 

مراسم گرامیداشت روز معلم و جشن میلاد حضرت علی(ع) (اردیبهشت94)

مراسم گرامیداشت مقام معلم و استاد و نیز جشن میلاد باسعادت حضرت علی(ع) با حضور حداکثری دانشجویان و اساتید بزرگوار دانشکده سما در محل سالن اجتماعات برگزار شد.در این مراسم که با برنامه های متنوع و شاد همراه بود علاوه بر تجلیل از اساتید محترم ، از دانشجویان ممتاز نیمسال قبل و شرکت کنندگان در طرح قدس قرآن کریم تقدیر به عمل امد.در پایان مراسم نیز گروه رباتیک دانشکده سما سراب از روبات مولتی روتر رونمایی کرد.


.....................................................................................................................................................................................

مسابقه کتابخوانی به مناسبت هفته معلم(اردیبهشت94)

به مناسبت هفته معلم و ولادت حضرت علی (ع) مسابقه کتابخوانی با موضوع «آشنایی با زندگانی امام علی(ع)» بین دانشجویان سما سراب برگزار شد و به سه نفر برتر به شرح زیر از طرف امور فرهنگی سما جوایزی اهدا شد :

1-خانم فاطمه خوشی رشته کامپیوتر

2-خانم صبا روح پرور رشته معماری

3- خانم مریم نوری رشته کامپیوتر


..................................................................................................................................................................................................

کارگاه مشاوره دانشجویی به مناسبت هفته سلامت (اردیبهشت 94)

به مناسبت هفته سلامت( 1 الی 7 اردیبهشت) کارگاه مشاوره «بهداشت روان» برای دانشجویان دانشکده سما سراب برگزار گردید و با استقبال خوب دانشجویان همراه شد.در این کارگاه که عمدتا به صورت پرسش و پاسخ برگزار شددانشجویان با بهداشت و سلامت روان بیشتر آشنا شدند.در پایان بروشور سلامت بین دانشجویان پخش شد.


......................................................................................................................................................................

اردوی راهیان نور دانشجویان سما سراب(اسفند93)

اردوی راهیان نور مناطق عملیاتی جنوب کشور در هشت سال دفاع مقدس با همکاری بسیج دانشجویی برای دانشجویان سما سراب برگزارشد.در این اردو حدود 30 نفر از دانشجویان شرکت نمودند.


......................................................................................................................................................................

آزمون نهایی طرح قدس قرآن کریم و اعلام نفرات برتر(اسفند93)

آزمون نهایی طرح قدس قرآن کریم در دوبخش دانشجویان و کارکنان سما سراب(برادر و خواهر) ودر رشته های تحقیق ، ترتیل ، روخوانی و روانخوانی و تفسیر قرآن کریم و با حضور ناظر محترم منطقه برگزار شد و نفرات برتر هر رشته به شرح زیر مشخص شدند.


اسامی نفرات برتر طرح قدس (قرآن در سما)-سال93

*دانشجویان :

برادران

*رشته ترتیل :

نفر اول:                   آقای حسین کمالی                       رشته معماری

نفر دوم:                  آقای محمدرضا اسماعیلی             رشته تربیت بدنی

*رشته تحقیق :

نفر اول :                 آقای علیرضا رسولی                     رشته حسابداری

نفر دوم :                آقای محمود صادقی شقاقی           رشته حسابداری

نفر سوم :               آقای علی صمد نژاد                      رشته ساختمان

*رشته روخوانی و روانخوانی :

نفر اول:                  آقای علیرضا میرزاپور                  رشته ساختمان

نفر دوم:                 آقای کریم شکری                        رشته حسابداری

*رشته تفسیر :

نفر اول :                آقای امیررضا دولتیاری                 رشته تربیت بدنی

نفر دوم :               آقای اکبر شهبازی                         رشته کامپیوتر

خواهران

رشته ترتیل:

نفر اول :               خانم حاجیه قربانی                        رشته حسابداری

نفر دوم :              خانم فاطمه دانا                              رشته حسابداری

نفر سوم :             خانم مهشاد زارع نسب                  رشته حسابداری

رشته روخوانی و روانخوانی:

نفر اول :              خانم نسرین ابراهیمی                    رشته حسابداری

نفر دوم :             خانم پریناز رحمانی                        رشته حسابداری

نفر سوم :            خانم زهرا کیان پور                        رشته حسابداری

رشته تفسیر :

نفر اول:              خانم زینب افکاری                         رشته حسابداری

نفر دوم:             خانم فاطمه دانا                               رشته حسابداری

نفر سوم:           خانم زهرا کیان پور                         رشته حسابداری

*کارکنان :

برادران

رشته ترتیل :

نفر اول :                  آقای بهزاد محمدنسب نژاد

نفر دوم:                  آقای جلیل عبادی

رشته روخوانی و روانخوانی :

نفر اول :                 آقای اصلان انواری

نفر دوم :                آقای موسی ولیزاده

رشته تحقیق :

نفر اول :                آقای علیرضا پرتوی

خواهران

رشته روخوانی و روانخوانی:

نفر اول :              خانم شهلا نیری

نفر دوم :             خانم لادن واصبی

نفر سوم:             خانم پریا سلطانی

......................................................................................................................................................................

مرحله استانی مسابقات قران و عترت در مراغه(اسفند93)

مرحله استانی مسابقات شفاهی قرآن و عترت دانشگاه ازاد اسلامی در مورخه 5 اسفند در شهرستان مراغه برگزار شد.در این مرحله 6 نفر از اساتید کارکنان و دانشجویان سما سراب شرکت نمودند.


......................................................................................................................................................................

اردوی  زیارتی مشهد مقدس (بهمن93)

اردوی زیارتی مشهد مقدس با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب در بهمن ماه برگزار شد و دانشجویان برادر و خواهر به صورت مجزا و به ترتیب در تاریخ 17 بهمن و 25بهمن 93 به اردو اعزام شدند.

......................................................................................................................................................................

جشنواره فرهنگی هنری دانشویان و تجلیل از دانشجویان ممتاز و فعالان فرهنگی(دهه مبارک فجر1393)

به مناسبت دهه مبارک فجر جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان در سالن اجتماعات دانشکده برگزار شد.در این مراسم علاوه بر اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری(تواشیح ، تئاتر و گروه موسیقی و...) از دانشجویان ممتاز و فعالان فرهنگی و ورزشی تقدیر به عمل آمد.


.....................................................................................................................................................................................

شرکت اساتید،کارکنان و دانشجویان سما سراب در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن

اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشکده سما سراب همانند سالهای قبل به صورت گسترده و پرشور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن شرکت کردند و انزجار و خشم خود را نسبت به ظالمان و زورگویان اعلام کردند.


......................................................................................................................................................................

کرسی آزاد اندیشی به مناسبت نهم دی روز میثاق امت با ولایت(دی 93)

به مناسبت نهم دیماه روز میثاق امت با ولایت جلسه پرسش و پاسخ با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران شهرستان سراب در دانشکده سما سراب برگزار شد.در این جلسه علاوه بر تشریح مسایل مربوط به نهم دی به سوالات دانشجویان نیز پاسخ داده شد 

 
 
آذربایجان شرقی، شهرستان سراب، خیابان آزادی، جنب دادگستری
ایمیل : info@samasarab.ac.ir
تلفن :5 -2235002(431)
فکس :2235004(431)